RADOVAN RYBÁK

Kontakt - www.radovanrybak.cz www.liguneel.wgz.cz E-mail: radovan111@yahoo.com Tel: 606811978

ČLÁNKY

1/1998

1.) Neptej se mě o čem byly,
písně právě zazpívané,
možná něco vyzradily,
třeba, že city nejsou ještě rozprodané,
na parcely v místech suchých,
vysoký plot , panička s dobrmanem,
zlaté mince, stříbrné pruty
a špatný muž ve svetru otrhaném.

Ref : Soudíš, že nejsem já,
cesta zmatená,
soudím, že nejsi Ty,
princezna ztracená!

2.) Neptej se mě, o kom byly,
písně, právě zazpívané
a možná něco vyzradily,
třeba, že city nejsou ještě rozprodané.

// : Nananánananánanánanananána : //

kávička, čajíček, pohodička.

Ref : Soudíš, že nejsem já,
cesta zmatená,
soudím, že nejsi Ty,
princezna ztracená!

3.) Neptej se mě už vůbec nic,
jsem zrozen v souhvězdí Kozorohů a Lvic,
neptej se mě už vůbec nic,
já neřeknu, ani slůvko víc!
Každá má láska. Tak se jmenuje první cédéčko, spíše demosnímek se šesti písničkami, pod kterými je jako autor textu, hudby a zároveň interpret podepsán ostravský folkový zpěvák Radovan Rybák.
Radek, jak mu říkají přátelé, pojmenoval sice desku stejně jako jednu z písniček, kdybychom však vzali název také trochu jako jinotaj, pak mezi své lásky Radek Rybák zařadil přemýšlení o světě, ve kterém žijeme, ženy a jejich kouzlo, a také politiku. Tedy inspirační zdroje, které jsou věčné a také vděčné, abychom učinili zadost i způsobu, jakým Radek klade své rýmy na konce strof svých písniček.
"Mobilní telefon/a osm tříd základní školy,/jsem obsazený tón,/mám taky svojí roli /Všechno bude tak,/jak si to přeju já,/ten zlatej chlap,/mám zlatý krevní tlak/a v hlavě plechovku od kokakoly."
Druhá sloka písničky Lesk je to, co mate folkového zpěváka Radka Rybáka jasně ukazuje, co má jeden z objevů folkové scény na mušce.
Prosadit se mezi několika málo prominentních folkařů, kteří jsou stálými hosty studentských a hudebních klubů, lze velmi těžko. Pokud někdo z těch začínajících nemá mezi ostřílenými matadory kamaráda, který neopeřené folkové kuře pozve jako hosta do svého pořadu, zbývá složitá a zdlouhavá cesta za vytvořením vlastního publika.
Posledni komentare
07.06.2012 21:04:59: Do you think people who lives their life out at sea then die go back to the boat they was on when th...
Ostravský písničkář Radek Rybák sice žije v Praze, Ostrava ho však pořád bere a inspiruje, a když přijede, tak říká: Místní holky jsou nádherné a úplně jiné než v Praze. Nedávno vydal svoje nové cédéčko (recenze vyšla na našich předchozích stránkách o folku, rocku a klubové scéně), tentokrát jsme si povídali o světě, o životě, o police, ale i o písničkách.
 
Kontakt - www.radovanrybak.cz www.liguneel.wgz.cz E-mail: radovan111@yahoo.com Tel: 606811978