RADOVAN RYBÁK

Kontakt - www.radovanrybak.cz www.liguneel.wgz.cz E-mail: radovan111@yahoo.com Tel: 606811978

CURRICULUM VITAE

Narodil jsem se v Ostravě, zde jsem absolvoval gymnázium, a poté jsem studoval Justiční školu v Kroměříži. V současné době studuji na Právnické fakultě v Praze.

Prošel jsem celou řadou "profesí", pracoval jsem jako tiskárenský dělník, recepční, nádražní dělník, noční hlídač či soudní uředník a tato zaměstnání byla pro mne mou "pouliční Sorbonou", kterou stále považuji za nejlepší školu, totiž universitu života. Ale vzhůru k písním.

Své první písničky jsem začal psát ve svých šestnácti letech krátce předtím, než jsem se vydal na několikaleté „toulky Evropou s kytarou“, při nichž jsem si poprvé vyzkoušel, jaké je to hrát a zpívat písničky pro publikum, ať na náměstích, pěších zónách, nebo v hudebních klubech.

Po návratu do České republiky v roce 1994 jsem spolupracoval se spisovatelem Zdeňkem Zapletalem na společných vystoupeních v Kroměříži, kde se mé písničky střídaly s autorským čtením Zdeňka Zapletala ( knihkupectví Votobia-1998), a dále jsem pořádal samostatné folkové recitály např. v Ostravě(1997-2002) v hudebním klubu Atlantik, v Praze nebo Kroměříži. V lednu roku 1999 jsem se zúčastnil hudebního pořadu „Večer tříkrálový“, ve kterém jsem v kulturním domě v Holešově vystoupil společně s Jaromírem Nohavicou či Karlem Plíhalem.

Sedm let jsem navštěvoval školu hry na klavír. Jsem kytarový samouk, autor textů písní (napsal jsem jich kolem stovky) a vydal jsem vlastním nákladem čtyři hudební alba: MC Duševní striptýz (1997), MC Intimní kavárna(1999), CD Každá má láska (2004 - spolupráce s Jiřím Martinů a Céline Bossu) a CD Písně pro Koketku.

V současné době vystupuji s kytarou a písněmi nejen ve folkových klubech, ale také v literárních kavárnách, amfiteátrech a podobně a snažím se oslovit svojí tvorbou široký okruh posluchačů.

Již více než jeden rok vystupuji v baru jménem Krásný ztráty v Praze v rámci autorského čtení spisovatele Ondřeje Hníka, s nímž jsem v lednu 2007 vytvořil autorskou dvojici. Bar jménem Krásný ztráty považuji v současnosti za svoji domovskou scénu, kam se rád (a často) vracím.
Spolupracuji také s básníkem Jiřím Winebergerem, básnířkou Irenou Velichovou a také s písničkářkou a šansoniérkou Věrou Wajsarovou.
V roce 2005 jsem byl hostem televizního pořadu Dobré ráno s ČT, kde jsem naživo a bez playbacku nazpíval tři své písničky. Pořad byl vysílán z televizního studia Ostrava a jeho součástí byl také rozhovor, ve kterém jsem přiblížil sebe a písničky televizním divákům.

V budoucnu bych rád kromě vlastní interpretace svých textů nabídl své písně vhodným hudebním projektům. Mám také zájem o spolupráci s hudebním vydavatelstvím, které by realizovalo mé hudební plány.


Radovan Rybák
Radovan Rybák vlastní rukou

 
Kontakt - www.radovanrybak.cz www.liguneel.wgz.cz E-mail: radovan111@yahoo.com Tel: 606811978